A konfitált kacsacomb eredetileg egy francia recept, bár ma már a világon mindenhol elterjedt.
A kacsacombok készítésekor, ha nem tudjuk pontosan, hogyan kell elkészíteni őket, könnyen száraz és rágós vacsora kerül a tányérba.
A konfitált kacsacombok készítése, bár egy kicsit időigényes, de nagyon egyszerű, és mindenképpen mennyei lesz a végeredmény. Az előkészítés se igényel különösebb tudást, se időt. Elég a kacsacombokat besózni, borsozni, és a kacsazsírba behelyezni, és már mehet is rá a fedő.
A kacsacombokból érdemes egyszerre többet is készíteni, ugyanis a maradék kacsacomb a kacsazsírba belerakva egy üvegtárolóban sokáig eláll még a hűtőben. Ilyenkor csak kivesszük a kacsazsírból, és a serpenyőben lepirítjuk a bőrét, megfordítjuk, és közben át is melegszik.
A konfitált kacsacombot sokféle körettel lehet tálalni. A kacsazsírban sült burgonya, ami klasszikusan kíséri, na és persze a párolt lilakáposzta.
Ha nincs kedvünk köretet sütni-főzni, egy finom salátával vagy savanyúsággal is isteni és instant vacsorát kapunk.
Három tipp a konfitált kacsacomb készítéséhez:
- Ha van vastagfalú vas vagy kerámia tálad, akkor ajánlatos abban készíteni.
- A kacsacombokat próbáld meg szorosan egymás mellé tenni, egymásnak fordítva a párokat.
- Amikor berakod a kacsazsírba a kacsacombokat, tehetsz mellé még egy vagy két gerezd fokhagymát és egy szál friss kakukkfüvet is. Így már igazi francia ínyencség kerül a tányérokra.

Konfitált kacsacomb
Hozzávalók
- 6 db kacsacomb
- 950 g kacsazsír
- só Himaláya
- 1/2 teaskanál fekete őrölt bors
- fokhagyma opcionális
- 1 szál kakukkfű opccionális
Elkészítés
- A konfitált kacsacombhoz készítsd ki a kacsacombokat, a kacsazsírt, a sót, a borsot és a fokhagymagerezdet és kakukkfüvet, bár az utóbbi kettő opcionális.
- Sózd be és borsozd be a kacsacombokat mindkét oldalukon.
- A kacsazsírt tedd egy lábosba, aminek van jól záródó fedele, és olvaszd fel benne a 4 doboz kacsazsírt, de óvatosan, kisebb hőmérsékleten, ne legyen túl forró a zsír.
- Tedd a kacsacombokat óvatosan a zsírba, úgy, hogy két-két kacsacombot egymással szembe fordíts, és maradjanak együtt, amikor behelyezted őket a lábosba, amennyire csak lehet szorosan egymás mellett. Melegítsd fel a zsírt.
- Amikor már jól felmelegedett, tedd rá a fedőt, hogy teljesen befedje a lábost, és vedd vissza a hőmérsékletet, hogy a fedő alatt épp hogy bugyogjon, kis buborékokkal. Főzd a lábosban kb. 3 órán keresztül, ezen a kis hőmérsékleten. 2,5 h múlva nézd meg, hogy a kacsa megpuhult-e. Ha még nem, süsd további fél órát.
- A megpuhult kacsacombok most már biztos omlósak, viszont ekkor a bőrük még hófehér. Vegyél ki annyi kacsacombot, amennyire szükség van az ebédhez. Tedd őket egy serpenyőbe, és 2-3 perc alatt pirítsd meg a bőrét, közepesen erős hőmérsékleten.
- Fordítsd meg, és a másik oldalán pirítsd további 2 percet.
- Most már tálalhatod is a mennyei, omlós kacsacombokat.